Len pre našich čitateľov! Zaregistrujte sa na Binance Futures a získajte 10% v USDT/BNB späť! Časovo obmedzené.
Obsah článku
- Coinbase návod, registrácia a recenzia (2020) + 10$ zadarmo!
Coinbase návod, registrácia a recenzia (2020) + 10$ zadarmo!
S nárastom záujmu o kryptomeny, ktorý sme v roku 2017 zažili, dopyt po bezpečných a dôveryhodných zmenárňach, kde môžu nováčikovia nakúpiť kryptomeny, drasticky stúpol. Ale takí nováčikovia nevediai kde kúpiť Bitcoin či iné kryptomeny. Na začiatku tohto procesu si musíme vybrať krypto zmenáreň (burzu). Ideálne je vybrať takú, ktorá je dobrá pre začiatočníkov. Jednou z najpopulárnejších zmenární, ktoré dnes máme a ktorá vyhovuje týmto požiadavkám, je zmenáreň Coinbase. V tomto článku vám predstavíme Coinbase návod, tiež zistíte, aká je registrácia na Coinbase jednoduchá. Ďalej vám povieme ako obchodovať na Coinbase a aj to, aké má Coinbase poplatky. Na koniec vás čaká Coinbase recenzia.
Coinbase článok v češtině
Táto spoločnosť bola založená v roku 2012 v San Franciscu. Dnes operuje v 32 krajinách a vďačí jej za služby viac ako 12 miliónov užívateľov, ktorí si už na tejto zmenárni zamenili $ 40 miliárd v kryptomenách. V roku 2013 bol Coinbase najlepšie financovaný Bitcoin startup a okrem toho tiež najväčšia zmenáreň kryptomien na svete. Na rozdiel od ostatných zmenární, ktoré vyžadujú, že používatelia obchodujú na trhu, Coinbase umožňuje svojim užívateľom obchodovať s kryptomenami za stanovenú cenu, ich market value, čo dáva používateľom možnosť nakúpiť kryptomeny rýchlejšie ako na iných zmenárňach. Coinbase je tiež jedna z mála zmenární, ktoré prijímajú kreditné karty (okrem prijímania bankových prevodov). Pre vstup do sveta kryptomien je teda Coinbase naozaj vhodná. Ako sme už spomenuli, registrácia na Coinbase je jednoduchá, čo je len ďalším veľkým pozitívom.
Coinbase poplatky
Coinbase poplatky sa pohybujú na úrovni od 1.49% do 3.99%. Toto množstvo záleží na vašej platobnej metóde, pričom za platbu kreditnou kartou je poplatok väčší. Coinbase poplatky sú väčšinou pomerne nízke oproti ich konkurentom, ktorí pracujú na rovnakom business modeli. Medzi ne patrí napríklad Coinmama alebo CEX.
V roku 2018 krypto zmenáreň Coinbase postupne expandovala a pridávala nové kryptomeny pre nákup. Aktuálne v roku 2019 si tu môžete kúpiť nasledovné kryptomeny.
Je dôležité spomenúť, že Coinbase prevádzkuje aj vlastnú krypto zmenáreň Coinbase Pro, kde môžete predávať a nakupovať kryptomeny priamo na burze. To znamená, že si sami môžete nastavovať príkazy pre nákup a predaj vo vami zvolenej cenovej hladine. Registrácia na Coinbase Pro sa však musí robiť dodatočne. Poplatky Coinbase Pro sú nižšie ako Coinbase poplatky, preto je dobré sa zaregistrovať aj na ich burze a obchodovať tam.
Registrácia na Coinbase
Registrácia na Coinbase je jednoduchá. Popísali sme vám nižšie 5 krokov, v ktorých to jednoducho zvládnete.
1. Zaregistrujte sa – Ak sa chcete registrovať na zmenáreň Coinbase, kliknite na hornej lište “Get Started”. Stačí poskytnúť svoje meno, emailovú adresu a heslo.
2. Druh účtu – Po tom, čo požiadate o založenie účtu, vám bude zaslaný email s potvrdením. Potvrďte ho a následne budete presmerovaný na stránku, kde si nastavíte aký druh účtu – individual alebo business – si prajete mať.
3. Verifikujte svoje telefónne číslo – Ďalší krok je verifikácia vášho telefónneho čísla. Dôvod prečo by ste toto mali urobiť je zaistenie 2FA identifikácie, ktorú zabezpečíte svoj účet. Môžete však využiť aj iných metód 2FA identifikácie.
4. Nastavte si platobnú metódu – Ako už bolo spomenuté, zmenáreň umožňuje svojim zákazníkom platiť buďto bankovým prevodom či kreditnou kartou. Pre tých, čo chcú používať prvú z týchto možností, zmenáreň po vás bude vyžadovať malú transakciu, aby ste potvrdili svoj bankový účet. Ak plánujete používať kreditnú kartu, stačí zaslať screenshot vašej karty. Treba však pripomenúť, že Coinbase poplatky sú pri platbe kartou vyššie. Platby prevodom môžu trvať niekoľko pracovných dní, zatiaľ čo platby kartou sú instantné. Coinbase tiež umožňuje svojim užívateľom prepojiť svoj Paypal účet s ich platformou.
Po tom, čo je registrácia na Coinbase hotová, ostáva už len jedno. Nakúpte ľubovolné kryptomeny – Potom, čo sú vaše financie na vašom účte, môžete začať nakupovať. Než potvrdíte transakciu, zmenáreň vám poskytne detaily poplatku, ktorý budete platiť a množstvo kryptomien, ktoré budete v tejto transakcii kupovať. Po tom, čo je transakcia potvrdená, dané množstvo kryptomien, ktoré ste zakúpili vám bude pripočítané do vašej Coinbase peňaženky.
Tip: Zaregistrujte sa, vložte na Coinbase sumu v hodnote rovnej 100 USD a získate 10 USD zadarmo!
Zmenáreň Coinbase a bezpečnosť, Coinbase recenzia
Jedným z častých názorov na kryptomeny, ktoré nováčikovia mávajú je, že je to stále riziková investícia. Je pravda, že niektoré zmenárne v posledných rokoch zažili veľké problémy (napríkald Mt. GOX).
Coinbase je však všeobecne uznávaná, ako jedna z najbezpečnejších platforiem a to z niekoľkých dôvodov. Po prvé, zmenáreň ich má sídlo v USA a tým pádom podlieha tamojším zákonom a reguláciám, ktoré sú v kontraste s inými zmenárňami, ktoré operujú z krajín s voľnejšími reguláciami, pomerne prísne. Zmenáreň sa aktívne zúčastňuje debát s regulátormi, aby zaistili, že ich produkt zostane inovatívnym open-source finančným systémom a regulácia zmenárne trochu utlmila negatívne reakcie, ktoré kryptomeny po Mt GOX zažívali (hoci fakt, že zmenáreň operuje skôr ako banka je do istej miery v komunite brané ako niečo, čo ide proti základnej myšlienke decentralizovanej kryptomeny). Okrem toho je Coinbase podporovaná investíciou od veľkých rešpektovaných bánk, ako je napríklad Bank of Tokya a BBVA, čo pridáva na legitímnosti tejto spoločnosti.
Burza a financie
Čo sa týka ukladania financií, Coinbase je transparentná ohľadom svojich metód. Oddeľuje peniaze zákazníkov od peňazí spoločnosti. Bolo povedané, že všetky financie držané zákazníkmi sú uložené zvlášť na bankových účtoch neprístupných pre samotnú firmu. Coinbase taky tvrdí, že 98% financií, ktoré zákazníci držia, sú uložené offline na hardvér peňaženkách a papierových peňaženkách zamknutých v trezoroch a deposit boxoch všade po svete. Okrem toho, tie 2% uložené online sú síce v menej bezpečnej pozícii, ale Coinbase dala najavo, že v prípade krádeže sú zákazníci oprávnení k plnej finančnej kompenzácii.
Coinbase ponúka zákazníkom 2FA metódu. Môže byť vykonaná cez SMS na váš mobil, alebo cez 3rd party aplikácie (Google Authenticator, Duo …). Zmenáreň tiež upozorňuje zákazníkov kedykoľvek, keď sa na ich účet prihlási nové zariadenie z novej IP adresy. Pokiaľ dôjde k nabúranie sa na zákazníkov účet, zmenáreň nezodpovedá za žiadne stratené financie. Z toho dôvodu sa všeobecne odporúča nakúpiť kryptomeny na Coinbase a následne si ich uložiť na hardvérovej peňaženke podľa vašej voľby.
Zákaznícka podpora Coinbase
Coinbase ponúka customer support cez email. Okrem toho má tiež Knowledge base a FAQ stránky prístupné pre svojich zákazníkov. Doba čakania na odpoveď zákazníckej podpory sa môže drasticky líšiť podľa podmienok, kedy svoju otázku podáte, avšak obvykle to netrvá dlhšie ako 72 hodín, než dostanete odpoveď. Odpoveď, ktorú následne obdržíte však nemusí vždy riešiť váš problém, ako už niekoľko rozhorčených zákazníkov dalo hlasno najavo.
Podporované národnosti
Zmenáreň Coinbase poskytuje svoje služby v nasledovných krajinách:
Austrália, Belgicko, Bulharsko, Česká Republika, Dánsko, Fínsko, Chorvátsko, Taliansko, Írsko, Jersey, Kanada, Cyprus, Lichtenštajnsko, Lotyšsko, Malta, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Grécko, San Maríno, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, UK a Spojené Štáty.
Limitácie transakcií
Transakčné limitácie sa líšia podľa krajiny, podľa vašej platobnej metódy a podľa úrovne vašej verifikácie. Svoje limity si môžete zobraziť cez link na limits stránke na vašom účte. Coinbase tiež umožňuje svojim užívateľom požiadať si o vyššie limity, avšak tieto žiadosti väčšinou nie sú aplikovateľné pre tých, čo používajú platbu platobnou kartou. Ak si chcete vyžiadať vyšší limit, musíte mať plné verifikovaný účet. Občania Európskej únie môžu požiadať maximálne o limit $ 30,000 na svojom účte, zatiaľ čo občania Spojených Štátov majú maximálny limit $ 50,000.
Kryptomenové transakcie
Veľkým pozitívom tejto zmenárne je aj jednoduchosť krypto traksakcií. Ak chcete zaslať krypto, všetko čo musíte urobiť, je kliknúť na Accounts na hornej lište. Následne vyberiete konkrétnu kryptomenu a kliknete na tlačidlo Send. Potom zadáte množstvo a public key adresy, kam chcete kryptomenu poslať. Potom už stačí len kliknúť send. Pokiaľ chcete krypto prijať, kliknite na Accounts, potom na peňaženku, do ktorej chcete mať coin zaslaný. Vaša adresa sa zobrazí po tom, čo kliknete na Receive, tú potom môže odosielateľ zadať do detailov transakcie. Vždy si dávajte pozor, či je adresa pre zaslanie/prijatie kryptomien správna!
Coinbase recenzia a zhrnutie
Zmenáreň Coinbase je pre začiatočníkov vhodnou alternatívou pre vstup do sveta kryptomien. Táto zmenáreň má dobré meno a je taktiež bezpečná. Registrácia na Coinbase ako aj nákup kryptomien je jednoduchý. Coinbase poplatky sú taktiež prijateľné. Určite odporúčame túto zmenáreň ako začiatočníkom, tak aj pokročilým. Pokiaľ máte záujem sa sem registrovať, môžete sa registrovať cez tento odkaz. Pri prvom vklade financií rovnému 100 USD, dostanete zadarmo ďalších 10 USD (8€). Kryptomeny sú pomerne divoké miesto, kde sa neskúsení ľudia môžu ľahko nechať oklamať. Za nás je teda pre zmenáreň Coinbase recenzia určite pozitívna a odporúčame ju.