Exodus peňaženka: Návod, recenzia, skúsenosti, bezpečnosť (2020)

Exodus peňaženka: Návod, recenzia, skúsenosti, bezpečnosť

Exodus peňaženka je úschovňa pre kryptomeny, ktorá je šitá na mieru všetkým nováčikom. Ponúka jednoduchú inštaláciu a cez stovku kryptomien, ktoré môžete v rámci tejto jednej aplikácie spravovať. V tomto článku nájdete Exodus recenzie používateľov a Exodus návod, v ktorom si predstavíme v jednoduchých krokoch inštalácii celého programu.

Pre prehľadnosť článok rozdelíme na tieto časti:

  1. Čo je Exodus peňaženka, k čomu je a ako funguje
  2. Exodus recenzia a porovnania
  3. Exodus návod
  4. Záver a verdikt

Čo je Exodus peňaženka, k čomu je a ako funguje

Exodus peňaženka je aplikácia do počítača alebo na mobilné zariadenia, v rámci ktorej môžete spravovať svoje kryptomeny. Ponúka jednoduché užívateľské rozhranie a jednoduché nastavenie jednotlivých funkcií. Náročnejšiemu užívateľovi sa avšak môže zdať, že peňaženka neponúka všetky služby, ktoré by si prial. Orientácia aplikácie je v tomto ohľade jasná.

Za peňaženkou od roku 2015 stojí spoločnosť Exodus Movement Inc. 

Prvá vec, ktorú si všimnete, je efektívne využívanie farebného rozlišovania kryptomien a jednoduchý prístup ku kľúčom. Tie sú uložené na vašom lokálnom zariadení.

Podporované zariadenia

Peňaženka Exodus môže byť nainštalovaná na zariadení s iOS i s Androidom. A to dokonca v Lite verzii, ktorá nepožaduje stiahnutie celého blockchainu.

Samozrejme si ju môžete nainštalovať aj na WindowsLinux a Mac. Ak budete chcieť mať nad svojimi prostriedkami väčšiu kontrolu, môžete si tiež zariadenia medzi sebou prepojiť. Avšak toto pohodlie môže byť za cenu väčšieho nebezpečenstva nabúrania a krádeže.

Podporované kryptomena

Exodus podporuje viac ako stovku kryptomien. Medzi ne prirodzene patria prakticky všetky, ktoré sa obchodujú na veľkých burzách a zmenárňach. Nájdete medzi nimi BitcoinEthereumXRP, Litecoin a veľa ďalších.

Kompatibilný s Trezorom a biometrie

Exodus vás nechá sa pripojiť k hardvér peňaženkám od spoločnosti Trezor. Navyše môžete na pripojenie využiť biometriu, teda rozpoznávanie hlasu, tváre alebo odtlačku prsta.

Zabudovaná zmenáreň a staking

Svoje portfólio možné spravovať priamo z peňaženky. V rámci aplikácie nájdete aj zmenáreň, kde môžete rýchlo medzi sebou vymieňať jednotlivé podporované kryptomeny.

Staking navyše u niektorých kryptomien umožňuje nechávať si svoje prostriedky úročiť len vďaka tomu, že ich držíte a nepredávate.

2. Exodus recenzia a porovnanie

Exodus je postavený primárne pre nováčikov. Práve na tomto fakte stoja všetky jeho silné i slabé stránky. Tie si teraz prejdeme, aby ste sa mohli dobre rozhodnúť.

Výhody peňaženky Exodus

Jednoduchosť

Peňaženka je postavená pre nováčikov. Jej správa je jednoduchá, prehľadná a intuitívna. Zabudovaná zmenáreň ponúka možnosť instantnej úpravy portfólia tak, aby vás nič neprekvapilo. Aj napriek tomu má zabudované niektoré funkcie pokročilejších poskytovateľov. Napríklad grafy, ktoré môžete vidieť priamo v rámci aplikácie.

Je zadarmo

Peňaženka je zadarmo. Platíte len malý poplatok za rozmenenie v rámci peňaženky. Ďalej platíte klasické poplatky sieti za posielanie transakcií. Nie je potrebná ani žiadna registrácia.

Biometria

Výhodou je aj prihlásenie s pomocou hlasu, tváre alebo odtlačku prsta. Vďaka tomu si nemusíte pamätať svoje heslo. Ide o jednu z mála služieb, ktoré to ponúkajú

Nevýhody peňaženky Exodus

Nie je plne Open-Source

Exodus chráni svoju značku. Má preto publikovaný kód len základných funkcií. Animácie, obrázky ani vizuálny štýl nikto nesmie upravovať. Príliš veľké zjednodušenie môže byť niekomu proti srsti. Exodus nemal žiaden problém so zabezpečením.

Žiadne dvojfázové zabezpečenia

Na rozdiel od ostatných poskytovateľov, Exodus nepodporuje dvojfázové overovanie s pomocou služieb od Google alebo Apple. Budete sa teda musieť spoľahnúť na svoje silné heslo.

3. Exodus návod – Exodus peňaženka

Teraz sa pozrieme na to, ako peňaženku nastaviť. V niekoľkých jednoduchých krokoch.

Krok 1

Stiahnite si peňaženku. Pre počítače na tejto adrese. Pre telefónu na Google Play alebo AppStore. Tento návod venujeme platforme Windows.

Krok 2

Nainštalujte aplikáciu. Potvrďte všetky nutnosti ohľadom licenčnej dohody. Potom ju zapnite.

Krok 3

Vytvorte si pevné heslo. Budete na peňaženke mať svoje peniaze, preto si vytvorte čo najpevnejšie.

Krok 4

Na obrazovke sa vám ukáže 12 slov. Tie si opíšte na papier, ktorý si poctivo založte na miesto, kde sa nezničí ani nestratí. Slová musíte zapísať.

Krok 5

Odpíšte slová opäť na obrazovke, aby ste inštaláciu potvrdili. Všetko je hotové, budete vpustení do svojej peňaženky.

Krok 6

Vyberte si, ktoré kryptomeny chcete spravovať. Svoju voľbu môžete kedykoľvek zmeniť alebo si peňaženky pridávať a uberať.

V rámci toho istého kroku si tiež môžete vybrať farby v záložke “Themes” a jazyk + menu v záložke “Localization” .

Krok 7

Peňaženka je hotová.

4. Záver a verdikt

Exodus je určený pre menej náročných užívateľov. Aj napriek tomu ponúkne všetky služby, ktoré sú potrebné. Správa portfólií, prijímanie a odosielanie platieb. Vďaka veľmi jednoduchej aplikácii pre telefóny v Lite verzii nie je ani náročná na pamäť. Hravo totiž predčí konkurenciu, ako je Mycelium. Od aplikácie na počítač by som očakával niečo viac. Napríklad integráciu ďalších služieb. Napríklad Changelly.

Exit mobile version