Coinomi peňaženka: Návod, recenzia, skúsenosti, bezpečnosť (2020)

Coinomi peňaženka: Návod, recenzia, skúsenosti, bezpečnosť

Coinomi je blockchainová úschovňa pre kryptomeny, ktorú používajú milióny ľudí po celom svete. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete o tejto populárnej peňaženke vedieť. Naša prehľadná Coinomi recenzie v sebe ponesie aj časť, v ktorej predstavíme Coinomi návod.

Pre prehľadnosť článok si diel rozdelíme na tieto časti:

  1. Čo je Coinomi peňaženka, k čomu je a ako funguje
  2. Coinomi recenzie a porovnania
  3. Coinomi návod
  4. Záver a verdikt

 

1. Čo je Coinomi peňaženka, k čomu je a ako funguje

Coinomi.com je blockchainová peňaženka, ktorá vám umožní bezpečne držať, presúvať a vymieňať cez 1500 kryptomien. Peňaženka podporuje BitcoinEthereumLitecoin a cez tisíc ďalších kryptomien. Jedná sa o softvér.

 

Coinomi peňaženka funguje na prakticky všetkých zariadeniach. Operačný systém Mac, Windows, Linux, Android aj iOS. Peňaženku teda môžete inštalovať na stolný počítač, notebook či dokonca na mobilné zariadenia. Výber je len na vás.

Je Coinomi bezpečná?

Spoločnosť bola založená v roku 2014 a má tak najdlhšiu tradíciu zo všetkých poskytovateľov softvérových peňaženiek pre širší okruh kryptomien. Coinomi je najbezpečnejšie voľbou, ktorá za päť rokov svojho pôsobenia nemala žiadny veľký únik dát alebo hack.

Rozmenenie v peňaženke

Peňaženka umožňuje instantné výmenu. To znamená že vďaka integrovaným službám ShapeShift a Changelly môžete okamžite z minúty na minútu svoje kryptomeny vymeniť za ktorékoľvek iné. Vďaka tomu je veľmi ľahké z peňaženky spravovať portfólio.

2. Coinomi recenzie a porovnanie

Poďme sa pozrieť na jednotlivé služby, ktoré peňaženka poskytuje. Keďže ide o zavedenú spoločnosť, je naozaj o čom hovoriť.

Podporované kryptomeny

V tomto ohľade patrí peňaženka medzi úplné špičky. Ponúka cez 1500 kryptomien, ktoré fungujú na viac ako 125 blockchainoch. Nezáleží teda na tom, či daná kryptomena využíva blockchain na BTC, alebo ETH. Vždy budete mať k svojim kryptomenám bezproblémový prístup.

Širokou ponukou peňaženka hravo strčí do vrecka ostatné možnosti, ako je napríklad Electroneum.

česká lokalizácia

Peňaženka je preložená do 25 jazykov. Po jej stiahnutí a inštalácii ju môžete prepnúť do češtiny. Bohužiaľ web v čase písania článku českú verziu nemá, preto je dobré pri inštalácii postupovať podľa nášho návodu.

Pokročilé blockchain služby

Coinomi v rámci svojho komplexného riešenia prináša dvojicu služieb, ktoré je potrebné spomenúť. Jednou z nich je staking a druhou dynamické poplatky. Oboje šetria peniaze i čas.

Aplikáciou ponúka staking. Niektoré kryptomeny sa dajú totiž prepojiť so sieťou, vďaka čomu sa vám úročia a naskakujú vám v peňaženke stále vyššie percenta. POZOR! Neumožňujú to všetky kryptomeny.

Dynamické poplatky umožní šetriť čas aj peniaze. Peňaženka automaticky vypočíta požadovaný poplatok a ponúkne vám ho ako najlepšiu voľbu. Vďaka tomu vždy prebehne transakcie rýchlo a lacno.

Bezpečnosť a cena

Coinomi dosiahla svojej bezpečnosti hlavne vďaka veľmi dobre plateným programátorom. Hoci existujú časti aplikácie, ktoré sú Open-Source, zďaleka to neplatí o všetkých.

Aj napriek tomu je ale peňaženka úplne zadarmo. Platíte len 0,25 – 0,5% za výmenu a logicky tiež poplatky sieti za každú transakciu, ktoré ale nejdú spoločnosti.

3. Coinomi návod – Coinomi recenzia

Poďme si krok za krokom prejsť vytvorenie peňaženky. Venujte sa mu naozaj dôkladne. Majte na pamäti, že manipulujete so svojimi peniazmi. Ak stratíte svoje kľúče, prídete o všetky svoje kryptomeny .

Krok 1

Tu si vyberte svoju platformu, na ktorú chcete peňaženku stiahnuť. Ako sme už písali, výber je široký. Obrázky v tomto návode venujem najrozšírenejšie platforme Windows.

Krok 2

Po stiahnutí aplikácii ju otvoríte a nainštalujte. Je potrebné vyplniť, že súhlasíte s udelením licencie na používanie peňaženky. Ako pri každej inej aplikácie.

Krok 3

Po inštalácii svoju peňaženku otvorte. Dostanete sa na jednoduché užívateľské rozhranie, kde bude na výber medzi vytvorením novej peňaženky a obnovy tej starej. Ak robíte peňaženku prvýkrát v živote, kliknite na “Create new wallet” .

Krok 4

Tento krok je zo všetkých najdôležitejší. Uvidíte sériu 24 slov. Odpíšte si ich na papier. Bez nich pri strate zariadenia prídete o všetky svoje kryptomeny. Tento papier uložte na bezpečné miesto. Využite fyzického zápisu s pomocou nezmazateľné fixky alebo prepisovačky. Papier uložte na bezpečné miesto, aby sa nikdy nestratil a nezničil.

Krok 5

Tabuľku uvidíte znova. Napíšte do nej svoje slová. Následne si zvolíte pevné heslo.

Krok 6

Vyberte požadované kryptomena. Svoju voľbu môžete kedykoľvek upravovať či peňaženky pridávať.

Krok 7

Opäť prijmete podmienky a posuniete sa do hlavného rozhrania, kde máte svoje peňaženky i s kľúčmi priamo po ruke. Ak sa niečo stane s vaším zariadením, budete potrebovať svojich 24 slov a v “Krok 3” zvoliť druhú možnosť.

Takto bude program vyzerať po správnom nastavení.

4. Záver a verdikt

Bezkonkurenčná výhodou Coinomi je široká ponuka podporovaných kryptomien. Vďaka tomu môžete spravovať všetko v rámci jedinej aplikácie. Niektorí náročnejší používatelia môžu mať problém s tým, že program nie je Open-Source. Avšak nemal žiadne závažné problémy so svojím zabezpečením a vďaka tomu nám nezostáva nič iné, než túto peňaženku odporučiť.

Exit mobile version