Len pre našich čitateľov! Zaregistrujte sa na Binance Futures a získajte 10% v USDT/BNB späť! Časovo obmedzené.
Grin Coin je veľmi známy altcoin. Jednu dobu sa o ňom hovorilo ako BTC 2.0. Mal veľkú nádej byť novým kryptomenovým kráľom. Všetko je však inak. Projekt okolo tohto altcoinú sa dostáva do veľkých problémov.
Ešte počas roka 2019 niekoľko profesionálnych programátorov objavilo závažne chyby v sieti. Cena v tejto dobe až tak nestrácala na hodnote. Tvrdí medvedí trend prišiel až s niekoľko mesačným oneskorením. Je teda už po hyipe?
Čítaj aj: Cena BTC klesla o 19 % – Záujem inštitucionálnych investorov aj naďalej rastie
Minulosť tohto altcoinu
Grin po zalistovaní na burzu vyzeral veľmi sľubne. Obľúbila si ho veľká časť z komunita a videla nádej v tento ešte stále pomerne nový altcoin. Aj napriek faktu, že cena po zalistovaní na burzu každý deň klesala, stále tu bola iskra nádeje nie len na rast komunity, ale aj ceny. Od zalistovania však ubehol jeden rok a minca aj naďalej klesá.
graf mince Grin, zdroj: tradingviewAko môžeme vidieť na grafe. Na 99 % sa z tohto altcoinu stáva ďalší shitcoin. Cena bez retracemntu od zalistovania klesá bez menšej zastávky. Takýto graf a cenový vývoj asi len málokto čakal na začiatku roka 2019, kedy mincu zalistovali na prvé burzy. Je to však realita. Grin sa nevie odraziť a rásť.
Možno ťa bude zaujímať: Max Keiser odporúča, aby chudobní ľudia kupovali denne BTC v hodnote $ 1!
Veľká Grin chyba vývojárov
Hashrate v sieti Grin sa tiež v roku 2020 úplne zrútil. V súčasnosti atakuje historicky najnižšie úrovni. Nie len že traderi stratili záujem o túto mincu, ale aj väčšina minerov. Je priam až neskutočné sledovať ako altcoin, o ktorom všetci hovorili ako o BTC 2.0 smeruje presne opačným smerom. Zdá sa, že sa rúti do priepasti.
Prudký pokles sa dá vysvetliť plánovanými zmenami v ťažobnom algoritme, ku ktorému dochádza každých šesť mesiacov. Grin má za ciel spravodlivo pre každého baníka rozdeliť odmeny. Ziskovo teda budú ťažiť aj ťažiari, ktorí používajú grafické karty. Zdá sa, že práve toto odmeňovanie je osudove v ďalšom budovaní projektu.
Miesto toho, aby tento systém odmeňovania pomohol sieti, tak na opačnej výrazne uškodil. Veľké korporácie tak často ani nie sú ziskové.