Friedrichs indikátor – ideálny doplnok vašej analýzy!

Ahojte traderi. V tomto článku vám podrobnejšie predstavím indikátor, ktorý v poslednom čase používam ako doplnok svojich analýz. Jedná sa o Friedrichs indikátor.

Čo to je a kde ho nájdem?

Nájdete ho klasicky medzi indikátormi na Tradingview. Tento indikátor vám ukazuje nákupné a predajné príkazy. Na grafoch to vyzerá nejako takto :

Tento indikátor vám teda presne ukazuje kedy máte nakúpiť a kedy predať. Dôležitý je však časový rámec. Ja osobne ho využívam ako indikátor na 4H, 12H a 1D. Na nižších časových rámcoch ho nevyužívam vôbec, pretože tam je tých signálov extrémne veľa. Ak sa rozhodujem či vstúpim do nejakého obchodu, tak si vždy pozriem tento indikátor na vyššie uvedených časových rámcoch. Keď si pozriete an grafe historicky jeho úspešnosť, tak vidíte, že jeho úspešnosť je veľmi vysoká.

Ako sa daný Friedrichs indikátor vypočítava?

Na úvod treba poznamenať, že daný indikátor bol vyvýjaný na páre BTC/USD. Dá sa teda pvoedať, že indikátor je ako stvorený pre kryptomeny a mal by teda brať do úvahy aj extrémne výkyvy a volatilitu. Bol nastavený tak aby mal najlepšie výsledky na 4H,6H a 1D grafoch. Ako som napísal vyššie. Dá sa používať aj na nižších timeframoch, ale počet signálov je príliš vysoký a tarder by za deň spravil niekoľko 10-tok obchodov. Navyše čím nižší timeframe a vyšší počet signálov tým aj nižšia úspešnosť.

Čo vlastne daný indikátor využíva aby vyhodnotil signál na nákup a predaj?

  1. Heikin Ashi sviečkové hodnoty
  2. EMA golden crossy
  3. RSI divergencie
  4. Oveľa viac (tajomstvo vynálezcu)

Treba podotknúť, že daný indikátor už prešiel niekoľkými obmenami a toto nie je prvá verzia. Je však na vás v akej súvislosti budete indikátor využívať. Dopredu však upozorňujem, že ja osobne tento indikátor využívam ako doplnok mojej bežnej analýzy. Aj napreik jeho vysokej úspešnosti netradujem len podľa neho.

Názorná ukážka

Pozrime sa na posledné obdobie a na 1D graf BTC. Indikátor nám zasvietil nákup niekde pri hodnote 8046 dolárov a zviezli sme sa s rastom až na 11 115 dolárov, kde nám zablikalo sell. Okamžite na to znova zasvietilo BUY na hodnote 10 700 dolárov a zviezli sme sa s rastom až na hodnotu 11 700 dolárov. Už z tohto je jasne vidieť, že tento indikátor nedokáže chytiť presný TOP a presné DNO čo samozrejme od neho ani nechceme, ale dokáže byť veľmi spoľahlivý. Zaujímavá situácia je z dneška kedy ešte stále neukazuje na dennom grafe signál na BUY aj keď sme sa vlastne odrazili z veľmi silného supportu. Tak ako som hovoril aj v mojej dnešnej BTC analýze ešte nie je isté či je toto znak retracementu, alebo otočenia trendu. Keďže Fredrich stále čaká, tak aj moje očakávania od trhu sú zatiaľ triezve a počítam aj s bearish scenárom.

 

Exit mobile version